Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

07.05. PRAVDA JAKO KLÍČ K ROZLUŠTĚNÍ INFORMAČNÍHO CHAOSU

Přednáška s diskuzí se zaměřuje na fenomén dezinformací, se kterým se každodenně vědomě i nevědomě setkáváme. Nejp Je to trve prozkoumáme samotný pojem dezinformace a jejich vliv na společnost. Následně se podíváme na kanály, skrze které se dezinformace šíří a zastavíme se také u specifických procesů, které jejich šíření ovlivňují. Seznámíme se s termínem „post-pravda" a „alternativní fakta“, které jsou příznačné pro prostředí, kde jsou emoce a osobní přesvědčení důležitější než skutečnost. Prozkoumáme, jak tento jev ovlivňuje naše vnímání reality a rozhodování. Závěrem si ukážeme konkrétní příklady dezinformačních narativů, abychom lépe porozuměli jejich mechanismům a dopadům. 

Přednáška s diskuzí je určena všem, kdo se zajímají o roli médií ve společnosti a chtějí lépe porozumět tomu, jak se vyrovnat s dezinformacemi v moderním informačním prostředí. 

Lektorka: Mgr. Pavlína Tassanyi

Přednáška se koná v úterý 7. 5. 2024 v 17 hodin v Hudebním sále Knihovny Vincence Priessnitze.

Pořádá Regionální občanský spolek Milion chvilek Jesenicko a Rychleby.