Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

05.04. JANA KOLLER: ROSTLINY A SVĚTLO - NA BARVĚ ZÁLEŽÍ

Rostlinný svět je plný nejrůznějších tvarů a barev a nic z toho není pouhým módním výstřelkem! Jen my lidé, kteří jsme ustavičně ve spěchu, si toho mnohdy nevšímáme. Existuje pro to i pojem – v anglickém jazyce plant blindness, tedy jakási rostlinná slepota. Je to neschopnost nás, lidí, vidět nebo si všímat rostlin v našem prostředí a neochota ocenit jejich užitečnost pro život na Zemi. A tak se na chvíli zastavte a nechejte si poodkrýt některá tajemství fascinujícího světa rostlin skrze obrazy z lisovaných květů.
Autorka výstavy, bioložka a umělkyně Jana Koller, poukazuje na důležitost rostlin ve spojení s faktorem, který ačkoliv nás neustále obklopuje, věnujeme mu malou pozornost. Řeč je o slunečním záření, které představuje pro organismy na Zemi žijící zásadní zdroj energie. Zatímco rostliny se bez nás obejdou velmi dobře, my bychom bez nich a jejich schopnosti zabudování sluneční energie do chemických vazeb sacharidů hodně rychle vyhynuli. Je důležité, aby lidé poznali úžasné schopnosti rostlin a díky tomu si jich začali mnohem více vážit.
 
Vernisáž se uskuteční v pátek 5. dubna 2024 v 17 hodin v Knihovně Vincence Priessnitze a potrvá do 2. května 2024.
Vstup volný.
Výstava otevřena dle otevírací doby recepce MKZ Jeseník.

Další doprovodné akce k výstavě:

sobota 13|4 10:00 RODINNÁ VÝTVARNÁ DÍLNA: CO SI BROUKÁ LOUKA Výstavní síň Knihovny V. Priessnitze

čvrtek 2|5 v 17:00 PŘEDNÁŠKA TAJEMSTVÍ ROSTLINNÉHO ŽIVOTA Výstavní síň Knihovny V. Priessnitze

Pořádají MKZ Jeseník.