Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

02.10. TÝDEN KNIHOVEN

I v letošním roce proběhne od 2. do 8. října 2023 celorepublikově Týden knihoven. Jde již o 27. ročník a nese motto - UŽ JSME ZPÁTKY!

Jesenická knihovna vám v tomto týdnu nabízí při této příležitosti mnoho aktivit. Hned v pondělí 2. října můžete nahlédnout do zákulisí knihovny při Dnu otevřených dveří. V úterý v 16:30 si v kreativní dílně za 50 korun všichni příchozí bez rozdílu věku vytvoří japonskou  vazbu. Ve středu v 17 hodin měla v Hudebním sále proběhnout přednáška Dušana Pořízka s názvem Voda - základ života s podtitulem Putování po moravských řekách a nádržích. Tato přednáška se z důvodu hospitalizace přednášejícího uskuteční v náhradním termínu, o kterém budete informováni. Ve čtvrtek a v pátek po celý den proběhne oblíbený Bazar knih, kdy si snadno pořídíte knihu již za 10 korun. Páteční dopoledne je navíc vyhrazeno školní mládeži, kterou knihovna v rámci výuky pozvala na besedu se spisovatelem a hudebníkem Petrem Hugo Šlikem.

Velkým bonusem pro všechny opozdilce s vracením knih jistě bude tzv. Upomínková amnestie, kdy vám knihovnice umožní vrátit knihy a již se nemusíte bát žádných dalších poplatků.

Tým knihovny se již teď na vás těší.