21.ŘÍJNA 2009 - EKVÁDOR A GALAPÁGY

Dne 21.října nás navštívili sympatičtí cestovatelé Alena a Jiří Márovi.
Jejich povídání o zajímavých cestách, společně s jejich synem, který je na invalidním vozíku, si přišlo poslechnout úctyhodných 30 návštěvníků.

Manželé Márovi vyprávěli o naplnění životního snu osmnáctiletého chlapce. 
Jirka Mára se společně se svými rodiči snaží dokázat, že zdravotní handicap není překážkou pro plnohodnotný život, k němuž patří třeba i exotické cestovatelské expedice. 

Na jejich videoukázkách jsme se mohli podívat do Karibského moře a důkladně prozkoumat ostrov Bonaire. V tomto ráji potápěčů nám nabídli i setkání s plameňáky, leguány či solnými jezery.
Márovi též navštívili hlavní město Ekvádoru Suito a pokoušeli se naučit španělštinu. Seznámili nás s horským masívem Kordiller i záhadnými zákonitostmi, které platí pouze na rovníku. Provedli nás i indiánským trhem v Otavalu a dokonce ochutnali místní pochoutku – pečené morče…
Byli též hosty pralesních indiánů. Zjistili jsme, jak je nebezpečné a strastiplné prostupovat džunglí se synem na invalidním vozíku. 
 
Na závěr přednášky nás seznámili s klenotem Ekvádor – souostrovím Galapágy. 
Peklo i ráj na zemi, tak jsou nazývány zdejší ostrovy, na nichž vznikla Darwinova evoluční teorie. Z bezprostřední blízkosti nám ukázali obrovské galapážské želvy, přítulné lachtany, lávové kraby, mořské leguány i endemické ptáky. 

Doufáme, že se Vám cesta do exotického světa líbila.
  

Zpět na kroniku akcí